Arnold Plagemann olja

Arnold Plagemann olja
Arnold Plagemann olja
Arnold Plagemann olja
Arnold Plagemann olja
Arnold Plagemann olja
Arnold Plagemann olja

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ARNOLD PLAGEMANN (1826-1862): Segelfartyg till havs, signerad och daterad Plagemann -51, olja på duk, 78x119 cm
Sannolikt föreställer målningen örlogsfregatten Josephine till sjöss

Krackeleringar

316536

2015-06-16