Servisglas design Simon Gate

Servisglas design Simon Gate
Servisglas design Simon Gate

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIMON GATE, servisglas, 34 dlr., 1920/30-tal, Simon Gate för Orrefors och Sandviks glasbruk, osignerade, bruntonad glasmassa, bestående av: 6 rödvinsglas, 9 vitvin, 6 grogglas, 9 starkvin, 4 likör, höjd ca 12-16 cm

Mindre nagg förekommer

316540

2015-06-15