Skålar och karaff design Simon Gate
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIMON GATE, 3 dlr, glas, 1920/30-tal, Simon Gate för Orrefors och Sandviks glasbruk, osignerade, bestående av: karaff med propp, skål på fot samt skål, bruntonat sodaglas, höjd ca 10-26 cm
Repor
316546
2015-06-15