Skålar och karaff design Simon Gate

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIMON GATE, 3 dlr, glas, 1920/30-tal, Simon Gate för Orrefors och Sandviks glasbruk, osignerade, bestående av: karaff med propp, skål på fot samt skål, bruntonat sodaglas, höjd ca 10-26 cm

Repor

316546

2015-06-15