Ilse claesson skål

Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål
Ilse claesson skål

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ILSE CLAESSON, skål, Rörstrand 1930-tal, flintgods, dekor av pantrar, blad och stjärnor i grönt mot svart fond, invändigt grönglaserad, höjd 17,5, diameter 28 cm

Lagning (spricka)

316844

2015-06-17