Anshelm Schultzberg olja
2015-06-17
316864
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): "Italienarkvarteret - Glasbruksgatan, Stockholm", signerad A. Schultzberg, intygad på baksidan av Ingrid Schultzberg, daterad av henne 1909, olja på duk upplagd på pannå, 65x54 cm
PROVENIENS: Beijers Auktioner, hösten 1986