Adrian van Ostade etsning
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ADRIAEN VAN OSTADE (1610-1685): The Anglers, 1653, signerad med monogram i plåten, etsning, 11,5x16,6 cm, bladstorlek 12x17 cm, Hollstein state V/VI med horisontella linjer i himlen
LITTERATUR: Bartsch 26, Godefroy 26, Hollstein 26
316987
2015-06-18