Fritiof Schüldt oljemålning
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
FRITIOF SCHÜLDT (1895-1978): Uppställning med triviala ting, signerad och daterad Schüldt -62, olja på duk, 130x 85 cm
Reproducerad på vykort utgivet av SAK till förmån för Konstnärenas Hjälpfond
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Konstakademien, Stockholm 1969, katalognr 98
317041
2015-06-18