Fritiof Schüldt oljemålning

Fritiof Schüldt oljemålning
Fritiof Schüldt oljemålning
Fritiof Schüldt oljemålning
Fritiof Schüldt oljemålning
Fritiof Schüldt oljemålning
Fritiof Schüldt oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

FRITIOF SCHÜLDT (1895-1978): Uppställning med triviala ting, signerad och daterad Schüldt -62, olja på duk, 130x 85 cm

Reproducerad på vykort utgivet av SAK till förmån för Konstnärenas Hjälpfond
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Konstakademien, Stockholm 1969, katalognr 98

317041

2015-06-18