Urnor med lock

Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock
Urnor med lock

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNOR med lock, 1 par, porslin, Kina, omkring sekelskiftet 1900, balusterformade, dekor i underglasyrblått med motiv av lotusblommor

Lagningar, krackeleringar, slitage

317127

2015-06-21