Tyra Lundgren, skulptur Kvinnliga formgivare

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TYRA LUNDGREN, skulptur, 1940-tal, bemålat lergods, i form av ett ansikte, monterad på träsockel, höjd 24 cm, mindre nagg
PROVENIENS
Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen

317228

2015-09-12