Skål Qianlong (1736-95)
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekorerad med emaljfärger samt förgylld, motiv av krönt spegelmonogram MJ omgivet av änglar och rosor, insidan av kanten dekorerad med ornament, höjd ca 6,5 diameter ca 12 cm
Smärre nagg
317539
2015-06-22