Uno Åhrén Parson bord
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
UNO ÅHRÉN, bord, "Parson", Firma Svenskt Tenn, ca 1930, brickmärkt, alm, höjd 74,5 cm, 180x70 cm
PROVENIENS: Konstnären Tage Hedquists familj, Tage Hedqvists ateljébord
Skador, kraftigt slitage
317544
2015-06-22