Kinesiska figuriner

Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FIGURINER, 3 st, patinerad samt delvis förgylld metall, 1900-tal, Kina, föreställande 3 av Buddhas 18 lärljungar, höjd ca 5 cm

Kuntoraportti

317548

Päivämäärä:

2015-06-22