Salongsgrupp nyrokoko
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 6 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, skulpterad dekor, stoppade sitsar och ryggar, klädsel i röd plyschbestående av soffa, karmstol, 4 stolar, sitthöjd 40, soffans längd 133 cm, SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med stenskiva, skyltmärkt Lisberg & Hansen Köpenhamn, höjd ca 72,5, diameter 62 cm
Bruksslitage, smärre skador, bordet med lösa delar o sprickor
317747
2015-06-24