Salongsgrupp nyrokoko

Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 6 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, skulpterad dekor, stoppade sitsar och ryggar, klädsel i röd plyschbestående av soffa, karmstol, 4 stolar, sitthöjd 40, soffans längd 133 cm, SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med stenskiva, skyltmärkt Lisberg & Hansen Köpenhamn, höjd ca 72,5, diameter 62 cm

Bruksslitage, smärre skador, bordet med lösa delar o sprickor

317747

2015-06-24