Väggpendyl Henrik Wahlqvist Stockholm
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VÄGGPENDYL, urtavlan signerad H Wahlqvist (Henrik W, verksam från 1833, död 1870), Stockholm, jakaranda, rika inläggningar i silver i form av blommor, höjd 150x37 cm, Nyckel och pendel samt lod finns
Lösa delar medföljer, gallerkant med skador
317793
2015-07-01