Väggpendyl Henrik Wahlqvist Stockholm

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

VÄGGPENDYL, urtavlan signerad H Wahlqvist (Henrik W, verksam från 1833, död 1870), Stockholm, jakaranda, rika inläggningar i silver i form av blommor, höjd 150x37 cm, Nyckel och pendel samt lod finns

Lösa delar medföljer, gallerkant med skador

317793

2015-07-01