Skålfat tenn Västerås 1785

Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785
Skålfat tenn Västerås 1785

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, tenn, otydl stämplar, Västerås 1785, sannolikt Hans Wiksten, verksam i Västerås 1782-1810, diameter 36,5 cm

Lagningar, bucklor

317844

2015-06-28