Peder Duke "Pelaren"
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PEDER DUKE (1938-2003): "Pelaren", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1991, olja på duk, ca 121x98 cm
LITTERATUR: Avbildad i Peder Duke (1938-2003), Mitt hemliga språk, 2006, Bokförlaget Atlantis AB, sidan 49.
Sommarutställning Nybrogatan 32
317899
2015-08-23