Skrin och pepparströare 2 st silver 1902
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKRIN, PEPPARSTRÖARE, 2 st., silver Birmingham 1902 resp. 1901, rektangulärt skrin på 4 fötter, invändigt förgyllt, balusterformade ströare med punsad blom- och bladdekor, skrinets längd 8,2 cm, ströarnas höjd 7,7 cm, vikt ca 60 g
Bucklor
317914
2015-06-28