Peder Duke "Gul kvartett"

Peder Duke
Peder Duke
Peder Duke
Peder Duke

Klubbat för:

12 000 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

PEDER DUKE (1938-2003): "Gul kvartett", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1992-93, olja på duk, ca 92x95 cm,
LITTERATUR: Avbildad i Peder Duke (1938-2003), Mitt hemliga språk, 2006, Bokförlaget Atlantis AB, sidan 51.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Zustandsbeschreibung

317916

2015-08-23