Tyra Lundgren, skålar, 2 st., glas och keramik

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR, 2 st., Tyra Lundgren, en i glas för firma Venini, s.k. "Näsduksskål", den andra i stengods, egen atelje, glaserad i turkost och brunt, höjd 5 respektive 7 cm
PROVENIENS: Tyra Lundgren, därefter i arv inom familjen

Nagg på stengodsskålen

318382

2015-06-29