Ytterfoder majolika
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PETER MÖLLER, ytterkruka, Gustafsberg 1897, majolika, med monogram Carl XII, stämpelsignerad och daterad PM 1897 (Peter Møller 1838-1902), höjd 34, innerdiameter ca 40 cm
Sprickor och lagningar
318694
2015-07-02