Matmöbel gustaviansk stil
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATMÖBEL, 8+1 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, träskuren dekor av bl a fleuroner och kannelyrer, bestående av: matbord samt 8 stolar. 3 iläggsskivor, höjd ca 75, 143x143+60+60+60 cm,
Inköpt på Spak, Stockholm
Slitage, färgbortfall, klädsel med smärre fläckar
318702
2015-07-02