Matmöbel gustaviansk stil

Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil
Matmöbel gustaviansk stil

Klubbat för:

7 600 SEK

4 000 SEK

MATMÖBEL, 8+1 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, träskuren dekor av bl a fleuroner och kannelyrer, bestående av: matbord samt 8 stolar. 3 iläggsskivor, höjd ca 75, 143x143+60+60+60 cm,
Inköpt på Spak, Stockholm

Slitage, färgbortfall, klädsel med smärre fläckar

318702

2015-07-02