Salongsgrupp i rokokostil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 5 dlr., 1900-talets första hälft, rokokostil, vitmålad samt bronserad, dekor av rocailler, otydligt stämpelmärkt 1946, bestående av: badkarssoffa, karmstolar 1 par, taburett, salongsbord med stenskiva, bordets höjd 72, diameter 70 cm, soffans sitthöjd ca 50 cm
Slitage
318840
2015-07-03