Salongsgrupp i rokokostil

Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil
Salongsgrupp i rokokostil

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 5 dlr., 1900-talets första hälft, rokokostil, vitmålad samt bronserad, dekor av rocailler, otydligt stämpelmärkt 1946, bestående av: badkarssoffa, karmstolar 1 par, taburett, salongsbord med stenskiva, bordets höjd 72, diameter 70 cm, soffans sitthöjd ca 50 cm

Slitage

318840

2015-07-03