Skål Rörstrand

Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand
Skål Rörstrand

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, skål, 1800-talets andra hälft, majolika, i form av löv med dekor av ödla, fjäril och skalbagge, inpressad märkning Rörstrand, längd ca 37 cm

Hänkeln med mindre lagning undertill

318933

2015-07-04