Emile Henri Bernard, Orientalisk kvinna
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EMILE HENRI BERNARD (Frankrike, 1868-1941): Orientalisk kvinna med tamburin, stämpelsignerad, olja på kartong fäst på pannå, 105x82 cm
Intygad på baksidan av konstnärens son Cdt. (Commandant) Michel-Ange Bernard Fort (1906-1992). Utförd 1929.
319012
2015-07-04