Turnéjacka från ABBA-turnén i Europa 1977

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TURNÉJACKA mörkblå ull, damjacka märkt italiensk stl 40, från ABBAs Europa-turné 1977 med start i Oslo, tryckta logotyper "EMA" och "Qantas" på ärm och bröst.
Proveniens: Artisten och skådespelerskan Lena Maria Gårdenäs-Lawton, som var bakgrundssångerska till Agnetha Fältskog och Anni-Frid Lyngstad under hela ABBA-turnén i Europa och Australien 1977.
Signerat foto av Lena Maria Gårdenäs iklädd jackan medföljer.

Bruksslitage

319175

2015-09-05