Toalettbord Carl Malmsten
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, toilettebord, "Birgitta", vitlackerat, sarg med lådor, stämpelmärkt och daterad 1961, skivans höjd 70, total höjd 121, 86x52 cm, CARL MALMSTEN, taburett, 1900-talets andra hälft, vitlackerad, randig klädsel,påskrivet tillverkningsnummer samt stämplad Bodafors Carl Malmsten 1963, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage, smärre ytskador
319200
2015-07-06