Cider Pitcher (Selected)

Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)
Cider Pitcher (Selected)

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

A CIDER PITCHER, cover with sculpted foo dog, underglazed blue, 18th century, height c. 29 cm
CIDERKANNA med lock, Kina, 1700-tal, porslin, dekorerad i underglasyrblått, lockets knopp i form av fohund, höjd ca 29 cm

Cover with repairs
Locket med lagningar

319266

2015-08-01