Sabel Tyskland 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABEL med balja, Tyskland, 1800-talets slut, förnicklad klinga märkt "Schles. Holst. Train-Bat No 9 / WX&C, balja i stål numrerad 9T212, fast koppelring, klingans längd ca 86, total längd ca 100 cm
Spår av korrosion
319392
2015-07-07