Sabel Tyskland 1800-tal

Sabel Tyskland 1800-tal
Sabel Tyskland 1800-tal
Sabel Tyskland 1800-tal
Sabel Tyskland 1800-tal
Sabel Tyskland 1800-tal
Sabel Tyskland 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL med balja, Tyskland, 1800-talets slut, förnicklad klinga märkt "Schles. Holst. Train-Bat No 9 / WX&C, balja i stål numrerad 9T212, fast koppelring, klingans längd ca 86, total längd ca 100 cm

Spår av korrosion

319392

2015-07-07