Einar Forseth Ivar Tengbom Skeppargatan 66
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): Skiss till takplafond Skeppargatan 66, åt dåvarande arkitekt Ivar Tengboms hem , signerad och daterad Forseth 1918-19, blandteknik på smörpapper uppklistrad på kartong, 33x76 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Smärre veck och skador
Smärre veck och skador
319429
2015-07-07