Einar Forseth Ivar Tengbom Skeppargatan 66

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): Skiss till takplafond Skeppargatan 66, åt dåvarande arkitekt Ivar Tengboms hem , signerad och daterad Forseth 1918-19, blandteknik på smörpapper uppklistrad på kartong, 33x76 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Smärre veck och skador

Smärre veck och skador

319429

2015-07-07