Armring 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ARMRING, 18 k guld, mittdel dekor med 3 halvpärlor samt fasetterade röda och blå stenar, 1800-talets senare del, Sverige, mästar-, ort och årsstämpel saknas, vikt ca 21,9 g
Bucklor, skador, tennlödningar
319649
2015-07-10