Armring 18 k guld 1800-tal

Armring 18 k guld 1800-tal
Armring 18 k guld 1800-tal
Armring 18 k guld 1800-tal
Armring 18 k guld 1800-tal
Armring 18 k guld 1800-tal
Armring 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

ARMRING, 18 k guld, mittdel dekor med 3 halvpärlor samt fasetterade röda och blå stenar, 1800-talets senare del, Sverige, mästar-, ort och årsstämpel saknas, vikt ca 21,9 g

Bucklor, skador, tennlödningar

319649

2015-07-10