Lotus Censer (Selected)

Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)
Lotus Censer (Selected)

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

A BRASS CENSER, decorated with lotus leaves and flowers, two handles, Ming mark, 19th/20th century, height c. 6 cm
RÖKELSEKAR, mässing, Kina, 1900-tal, delvis genombruten dekor med motiv av lotusblad och blommor, handtag, bär Mingmärke, höjd ca 6 cm

Wear
Slitage

319794

2015-08-01