Lotus Censer (Selected)
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
A BRASS CENSER, decorated with lotus leaves and flowers, two handles, Ming mark, 19th/20th century, height c. 6 cm
RÖKELSEKAR, mässing, Kina, 1900-tal, delvis genombruten dekor med motiv av lotusblad och blommor, handtag, bär Mingmärke, höjd ca 6 cm
Wear
Slitage
319794
2015-08-01