Vas Kina 1800-tal
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
A POWDER BLUE VASE, monochrome glaze, 19th century, height c. 41 cm
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, monokrom glasyr i powder blue samt insida i vitt, höjd ca 41 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.
Smärre tillverkningsdefekter, repor samt nagg undertill
319822
2015-09-01