Vas Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

A POWDER BLUE VASE, monochrome glaze, 19th century, height c. 41 cm
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, monokrom glasyr i powder blue samt insida i vitt, höjd ca 41 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Smärre tillverkningsdefekter, repor samt nagg undertill

319822

2015-09-01