Kaj Franck skål vaser

Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser
Kaj Franck skål vaser

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989): (3), skål, vaser, Nuutajärvi Notsjö 1962, 19561 samt 5?, varav två signerade K Franck Nuutajärvi Notsjö, höjd 8,5-11

Skålen med enstaka nagg

319825

2015-07-11