Ringar guld

Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

RINGAR, 3 st., 18 k guld, skuren karneol med vapen samt onyx och orientpärlor, omkring 1800-talets senare del/1900-talets början, ringstorlek ca 16,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g

Pärlor saknas, stenar med skador, lagning

320108

2015-07-16