Ringar guld
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
RINGAR, 3 st., 18 k guld, skuren karneol med vapen samt onyx och orientpärlor, omkring 1800-talets senare del/1900-talets början, ringstorlek ca 16,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g
Pärlor saknas, stenar med skador, lagning
320108
2015-07-16