Silverföremål

Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CIGARETTETUI, 2 st., SNUSDOSOR, 2 st, SKÅLAR, 2 st., ASK med lock, merparten silver, delvis invändigt förgyllda, 1900-tal, askens lock med infälld sten, cigarettetuiernas mått ca 8x6,5 resp 9x9 cm, total vikt exkl ask med lock ca 400 g

Smärre skador, slitage, delvis graverade

320119

2015-07-14