Tennkanna och mugg design Nils Fougstedt
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, MUGG med lock, tenn, Stockholm 1900-talets första hälft, muggen signerad Nils Fougstedt (1881-1954), tekanna med trähandtag och med änglamärket Firma Svenskt Tenn, höjd ca 12 resp 16 cm
Slitage
320173
2015-07-14