Tennkanna och mugg design Nils Fougstedt

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, MUGG med lock, tenn, Stockholm 1900-talets första hälft, muggen signerad Nils Fougstedt (1881-1954), tekanna med trähandtag och med änglamärket Firma Svenskt Tenn, höjd ca 12 resp 16 cm

Slitage

320173

2015-07-14