Teservis design Josef Frank

Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank
Teservis design Josef Frank

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOSEF FRANK, tenn, teservis 4 dlr , Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1946, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, handtag och knoppar av trä, stämplade med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd 7-14 cm

Slitage och bucklor

320388

2015-07-16