Japanska korgar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PALLAR / KORGAR, 2 st, 1900-talets första hälft, för spel, bemålade samt med mässingsdekor, höjd 42 cm
HISTORIK: Har använts av en kejserlig familj som korgar för spel
Smärre färgbortfall, smärre skador
320399
2015-07-16