Japanska korgar

Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar
Japanska korgar

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PALLAR / KORGAR, 2 st, 1900-talets första hälft, för spel, bemålade samt med mässingsdekor, höjd 42 cm
HISTORIK: Har använts av en kejserlig familj som korgar för spel

Smärre färgbortfall, smärre skador

320399

2015-07-16