Silverbestick och sillgaffel design Georg Jensen
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 200 SEK
BESTICK, 25 dlr, silver, varav 1 sterlingsilver, 18/1900-tal, beståenda av tårtspade, 13 bordsgafflar, 6 skedar, uppläggningssked, marmeladsked, sockertång, sillgaffel, servettring, delvis invändigt förgyllda, sillgaffel design Georg Jensen & Wedel A/S, tårtspadens längd ca 30 cm, totalvikt 888 g
Delvis med gravyr, bruksslitage
320500
2015-07-16