Silverbestick och sillgaffel design Georg Jensen

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 200 SEK

BESTICK, 25 dlr, silver, varav 1 sterlingsilver, 18/1900-tal, beståenda av tårtspade, 13 bordsgafflar, 6 skedar, uppläggningssked, marmeladsked, sockertång, sillgaffel, servettring, delvis invändigt förgyllda, sillgaffel design Georg Jensen & Wedel A/S, tårtspadens längd ca 30 cm, totalvikt 888 g

Delvis med gravyr, bruksslitage

320500

2015-07-16