Nils Kreuger blandteknik

Nils Kreuger blandteknik
Nils Kreuger blandteknik

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

NILS KREUGER (1858-1930), tillskriven: Karikatyr, signerad och daterad N Kreuger 1899, a tergo stämpelmärkt Fritzes Kungl. Hovbokhandel Stockholm, blandteknik, ca 45x60 cm
PROVENIENS: Carl Braunerhielm

Gulnader, fläckar, spår av häftstift

320504

2015-07-16