Einar Forseth skisser

Einar Forseth skisser
Einar Forseth skisser
Einar Forseth skisser
Einar Forseth skisser
Einar Forseth skisser
Einar Forseth skisser

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): (3) "Studenten och runsten", osignerad, daterad 1942, blandteknik på papper, ca 168x77 cm, "Studenten och Runsten", signerad och daterad, Södertörns tingshus, 58x47 cm samt "Stor ljusrymd", signerad och daterad 1937, kolteckning på smörpapper, ca 180x90 cm, oramade, rullade

Skador, uppfodrade

320557

2015-07-17