Väggur 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄGGPENDYL 1800-talets andra hälft, sk Droppur, fanérat i valnöt, delvis skulpterad dekor, höjd ca 65 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Nyckel saknas, skador, fanérbortfall

320772

2015-07-21