Boksnurre 1900-talets andra hälft

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOKSNURRA, BORD, 1900-talets andra hälft, betsad, resp 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, svarvade detaljer, konturerad skiva med svärtad kant, höjd ca 57, 33x33 resp höjd 60, 57x36 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Brukslitage, smärre märken, bordsskiva med spricka o fläckar

320787

2015-07-21